Madecassol nedir?

Madecassol; cilde nem veren ve düzenli kullanımda ciltteki sivilce izleri, yanık, yatak yaraları, meme başı çatlakları gibi cilt hasarlarını tedavi eden inanılmaz faydalara sahip bir kremdir. Özellikle 1. ve 2. dereceden yanıkların tedavisinde kullanılan Madecassol, çeşitli başka cilt sorunları için de kullanılır. Sivilce izleri için kullanımının yanı sıra, ergenlik döneminde oluşan sivilcelerle mücadelede etkilidir. Centella asiatica bitkisinin ham maddesini barındırması, bu ilacı cilt için muhteşem bir yenileyici yapar. Bu ham madde sayesinde Madecassol, ciltteki lekeleri hücre yenileyici özelliği ile onarmaktadır.
madecassol ve madeleb arasındaki fark
Ayrıca lazer veya ağda sonrası ciltte oluşan tahrişlere de iyi geldiği söylenmektedir. Fakat Madecassol, yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Bu yüzden eğer doktorunuz belirli bir doz belirlemediyse ya da eczacınız birebir önermediyse kullanımından kaçınılması, bilinçsiz bir kullanım sonucu oluşan olumsuz sonuçlara davetiye çıkarılmamalıdır.
Madeleb nedir?
Özellikle son yıllarda, Selin Ciğerci başta olmak üzere birçok sosyal medya fenomeninin de önerisiyle kullanımı yaygınlaşan Madeleb krem, Wlab kozmetik tarafından üretilmektedir. Madeleb krem; güneş ışınlarının, rüzgarın ve tozun sbebiyet verdiği cilt sorunlarını tedavi eder. Dolayısıyla Madeleb, cildini dış etkenlere karşı korumak isteyenlerin bir numaralı tercihi konumuna geliyor. Ciltte oluşan nem kaybını ve hasarı onaran Madeleb krem, pul pul şeklinde kendini gösteren dökülmelere de iyi gelmektedir.

Madeleb’i diğer ilaçlardan farklı kılan bir diğer özelliği ise sivilce ve yara izleri gibi uzun yıllar yüzümüze işleyen ve güneş ışınları gibi fiziksel etkenlerle ağırlaşan izleri onarmasıdır. Madeleb, bu izleri düzenli kullanımda solgunlaştırarak nihayetinde pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmamızı sağlar.

Yeni kullanımda sivilce yapabilen ve çoğu kullanıcının deneyimine göre kötü bir kokuya sahip olan Madeleb, uzun süreli kullanımda özellikle cilt lekeleri adına etkisini göstermeye başlayacaktır. Yine de bilinçli kullandığınızdan emin olmalısınız.

madecassol ve madeleb aynı mı

Madecassol ve Madeleb farkı nedir?

Madecassol ve Madeleb arasındaki fark Madecassol’un yanık tedavisinde de kullanılmasıdır. Madeleb’in bu kullanımda herhangi bir faydası bilinmemekle birlikte, yukarıda da belirtildiği üzere Madecassol; 1. ve 2. dereceden yanıkları tedavi etmek amacıyla kullanılabilir.

Aynı şekilde Madecassol, ciltte oluşan tahrişler için kullanılırken Madeleb; tahrişler için kullanılmamaktadır. Madeleb krem ve madecassol arasındaki farklardan biri de Madeleb’in cildi dış etkenlerden korumasıdır. Madecassol ise daha çok ciltteki hasar ve izler için kullanılır.

Bir diğer Madeleb ve Madecassol farkı; Madecassol krem daha az ve az olasılıklı yan etkiye sahipken Madeleb, özellikle kullanıcı deneyimlerine ve geri dönüşlerine göre çok daha fazla yan etkiye sahiptir. Özellikle madeleb, ilk kullanımlarda ciltte fazla sayıda sivilceye neden olabilir. İki krem de açık yaralara sürülmemelidir. Aksi takdirde ciltte istenmeyen sorunlar, tahrişler ve iltihaplar oluşabilir. Ayrıca cilt sorunlarının tedavisinde yapılacak en sağlıklı hareket bir dermatoloğa danışmaktır. Zira her cilt tipinin özel bir tedaviye ihtiyacı olabilir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski