Dini Evlilik Sözleri, Dinli Evlilik Teklifi Sözleri

Web Portalım sitesi olarak günümüzün en anlamlı dini evlilik teklifi sözlerini ve İslami evlilik sözlerini bir araya getirdik. Bu çok özel dini evlilik sözlerini sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Eş diye yazmadığını aşk diye çıkarma karşımıza Allah’ım.

Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır. Hz. Ali

Rabbim soğan soyarken bile mutlu olacağımız yuvalar nasip eylesin.

Çok üşümüştü, elimi tu ısınırsın dedim. Günah, dedi. Bir daha sevdim.

Seni dilimden yüreğime düşürene hamdolsun. Benimle evlenir misin?

Benim için en büyük hazine, kendisine baktıkça Allah’ı hatırlatacak bir eştir.

İsterim ki hafız olsun eşim. O ezberden okusun, ben Kur’an’dan takip edeyim.

Huzurlu bir yuva mutlu bir hayattır. Mutluluğun ebedi olması için İslâm şarttır.

El ele, diz dize, göz göze bir aşk değil niyetim, Rabbe ulaştıracak eşin, aşkına talibim ben!

Diyorum ki yar; ellerimi tutan ellerin Cennete götüren rehberim olsun. Benimle Evlenir misin?

dini evlilik sözleri

Beraber olmak için yan yana olmaya gerek yoktur. En başta duan olur sonra dünyan olur.

Evlilik duygular ve imkanlar üzerine değil iman ve ahlak güzelliği üzerine kurulmalıdır. Mevlana

Kişi en çok neyi severse imtihanı ondan olurmuş. Elhamdüllilah, seni sevdireni seviyorum.

Hayırlı eş Allah’ın kuluna bir ikramdır. Hayırsız eş ise dünyanın en ağır imtihanıdır. Necip Fazıl Kısa kürek

Müslüman bir koca eşine önce hoca sonra koca olacak. Hocalık bilmeyen kocalık yapamaz!

Mizan’da seninle işlediğim amallerin cennetini görmek istiyorum. Yüküm olur musun? Sümeyye Yurt sever

Evlilik geçici duygular ve imkanlar üzerine değil, iman ve ahlak güzelliği üzerine kurulmalıdır.

Ve sonra sen çıktın karşıma. Allah’ın bana bak sana ne yazdım deme şekliydin. Sevdim sevindim. Cennetim olur musun?

Şükürler olsun öyle birini sevdim ki. Bırak yüreğimi gözlerimin bile mecali yok aldatmaya. Elhamdülillah.

Benimle çıkar mısın da neymiş? Adam dediğin benimle evlenir misin? Cennete götürecek yolda cennetim olur musun? Der.

Sen benim karakterim ve kişiliğim objektif fikrim sübjektif hissimsin ve hayata bakışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim sonsuz sadakatim merhametim hissiyatım şefkatimsin ve aman diyene yüz çevirme yişimsin. Benimle evlenir misin?

Rabbim rızana uygun yuvalar kurmayı ve kurdurduğumuz bu yuvalar da yine senin rızan için yaşamayı nasip eyle. Amin

Sen benim her şeye rağmenim asla pes etmeyişim başımı öne eğmeyişimsin ve ümidimi yitirme yişimsin. Benimle evlenir misin?

dini evlilik teklifi sözleri resimli

Sen ahrete göçtüğün zaman arkandan Yasin okuyacak bir eşin olmalı. Seni seviyorum sözü orada işine yaramaz. Uğur Akkafa

Evlilik bu dünyanın hem cenneti hem cehennemidir. Eş değil aslında bir dünya seçiyoruz. Allah bir ömür iyi ki dedirtecek eşler nasip etsin.

Allah’ım bana öyle bir eş nasip et ki ömrümün son demlerinde bile. Gözlerine baktığımda kalbim ilk gün ki gibi çarpsın.

Sen benim bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim azla yetinişim çoğa göz dikmeyişimsin ve kapan mayan avuç içimsin. Benimle evlenir misin?

Yüce Mevlam bana öyle bir insan sevdir ki o insanın kalbinde ilk sen olasın! Ve ben o insanın kalbinde seni bulayım! Mevlana

Sen benim Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişim bir adım gelene on adım gidişimsin. Ve herkesi oldu ğu gibi kabul edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim yalandan ve sahteden kaçışım Riyadan bıkışım gerçeği arayışımsın Ve nihayet doğrunun tadına varışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim hayat ve kaderle inatlaşmam ekmek için kavgam bitmek tükenmek bilmeyen davamsın ve zorluklara karşı yılmayışımsın. Benimle evlenir misin?

Allah’ım seni seven ve iman eden biz kullarına cennette de devam edecek evlilik nasip eyle gözü müzü haramdan uzak tut amin. Uğur Akkafa

Sen benim haksızlığa ve zulme baş kaldırışım Mazluma kucak açışım zalime düşmanca bakışımsın ve mağdurdan yana tavır alışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim duygusal yaradılışım en ufak şeyi kafaya takışım kolay unutamayışımsın ve bundan bir türlü sıyrılamayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim yaşama ülküm namusa olan düşkünlüğüm namussuzluğa küskünlüğümsün ve gururum onurumla olan bütünlüğümsün. Benimle evlenir misin?

Sen benim menfaate ve çıkara tepkim almak için verene öfkem ille de karşılık bekleyene lanetimsin Ve alayına isyan edişimsin. Benimle evlenir misin?

dini evlilik teklifi sözleri

Sen benim ahlaksızlık ve yozlaşmayla mücadelem para için kendini satana küfredişim başkalaşana verip veriştirişimsin Ve eskiyi özleyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Benimle bir ömür aynı yastı ğa baş koymak helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Çok nguzelsozler.com üşümüştün elimi tut ısınırsın demiştim. Günah demiştin bir daha sevmiştim seni o zaman. Bir ömür boyu korkusuzca elimi tutmak beraber hacca gitmek helalim olmak için benimle evlenir misin?


Seni dilimden yüreğime düşürene hamd olsun. Benimle evlenir misin?

Mutlu bir yuva ancak hayırlı bir eş ile olur. Eşim olur musun?

Olacaksa senin gibi bir eşim olsun, her günüm huzur ile dolsun. Benimle evlenir misin?

Allah herkese kalbi iman dolu, dili kuran okuyan, beş vakit namazını kılan eş nasip etsin.

Ben öyle yatakta kahvaltı, mum ışığında yemekler istemem, sen beni sabah namazına kaldır yeter.

Mevla’m en kötü günümüzde bile umut ile yaşayacağımız, birbirimize destek olacağımız eş nasip etsin.

Diyorum ki yar; ellerimi tutan ellerin Cennete götüren rehberim olsun. Benimle Evlenir misin?

İsterim ki hafız olsun eşim. O ezberden okusun, ben Kur’an’dan takip edeyim. Benimle evlenir misin?

Ve sonra sen çıktın karşıma. Allah’ın “bana bak sana ne yazdım” deme şekliydin. Sevdim sevindim. Cennetim olur musun?

Beraber olmak için yan yana olmaya gerek yoktur. En başta duan olur sonra dünyan olur. Benimle Evlenirmisin Aşkım ?

Sen benim; sonsuz sadakatim, Merhametim, hissiyatim, şefkatimsin Ve aman diyene yüz çevirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; her şeye rağmenim, Asla pes etmeyişim, başımı öne eğmeyişimsin Ve ümidimi yitirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Benimle birlikte sabah namazına kalkıp, tan yeri ışığında kuran okumak ister misin? Ömrüm olup beni mutlu eder misin? Benim evlenir misin?

Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Benimle bir ömür aynı yastığa başkoymak helalim olmak için; benimle evlenir misin?

dini evlilik sözleri resimli

Sen benim; Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişim, Bir adım gelene on adım gidişimsin.Ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yalandan ve sahteden kaçışım, Riyadan bıkışım, gerçeği arayışımsın Ve nihayet doğrunun tadına varışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim, Azla yetinişim, çoğa göz dikmeyişimsin Ve kapanmayan avuç içimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; duygusal yaradılışım, En ufak şeyi kafaya takışım, kolay unutamayışımsın Ve bundan bir türlü sıyrılamayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yaşama ülküm, Namusa olan düşkünlüğüm, namussuzluğa küskünlüğümsün Ve gururum, onurumla olan bütünlüğümsün. Benimle evlenir misin?

Sen benim; menfaate ve çıkara tepkim, Almak için verene öfkem, ille de karşılık bekleyene lanetimsin Ve alayına isyan edişimsin. Benimle evlenir misin?

Parklarda buluşmak, diskolarda eğlenmek değildir niyetim, Allah’ın izniyle iman içinde bir yuva kurmaktır tek hayalim. Benimle Evlenir misin Sevgilim ?

Bizler bu koca alemde ufacık bir noktayız, varlık ile yokluk arasında bir muammayız. Sevdiğimize Rabbimin izniyle gönülden bağlıyız. Benimle evlenir misin Aşkım ?

Sen benim; haksızlığa ve zulme baş kaldırışım, Mazluma kucak açışım, zalime düşmanca bakışımsın Ve mağdurdan yana tavır alışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; hayat ve kaderle inatlaşmam, Ekmek için kavgam, bitmek tükenmek bilmeyen davamsın Ve zorluklara karşı yılmayışımsın. Benimle evlenir misin?

Huzur içinde geçen bir geceden sonra seninle birlikte olsun sabah secdem. Ya Rabbi sevdiğimi bana hayırlı kıl, onunla olsun sevdam. Benimle evlenir misin Aşkım ?

Benim için en hayırlı eş; ben yanlışa yöneldiğimde beni uyaracak, beni iyi güzel şeylere teşvik edecek, birlikte mutlu ve huzurlu olacaktır. Benimle evlenir misin Gülüm ?

Sen bana rehber ol ben sana, sen bana mutluluk ver ben sana, sen beni sev ben seni, sen ve ben mutlu bir yuva kuralım, huzurlu bir ömür geçirelim. Benimle evlenir misin Aşkım ?

Sen Rabbimin bana gönderdiği emanetisin. Ömrümün son anına kadar sana gözüm gibi bakacağıma, seni her zaman mutlu edeceğime söz veriyorum. Benimle Evlenir misin Aşkım ?

Senin gibi biriyle beni karşılaştırdığı için, seni bana sevdirdiği için Rabbime sonsuz şükürler olsun. Rabbim bizi aynı çatı altında, mutlu ve huzurlu etsin. Benimle evlenir misin Sevgilim ?

Sen Rabbimin bana gönderdiği bir emanetsin. Ömrümün son anına kadar sana gözüm gibi bakacağıma, seni her zaman mutlu edeceğime söz veriyorum. Benimle evlenir misin Bitanem ?

Bu dünyada artık sen ya da ben yok biz varız Allah’ımın izniyle. İkimiz hayırda yarışacak, şerde birbirimiz uyaracak, mutlu bir yuva kuracağız inşallah. Benimle Evlenir misin Sevgilim ?

Çok üşümüştün, “elimi tut ısınırsın” demiştim. “Günah” demiştin, bir daha sevmiştim seni o zaman. Bir ömür boyu korkusuzca elimi tutmak, beraber hacca gitmek, helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Bu dünyadaki ahirete hazırlanma sınavında bana yardımcı olur musun? Ben bir hataya düştüğümde benim uyaranım olur musun? Birlikte hayırlı bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

Benim için bu dünyadaki en büyük zenginlik, gözlerine baktıkça mutluluğu gördüğüm, ellerini tuttukça huzura kavuştuğum, her an Allah’ıma şükrettiğim hayırlı bir eştir. Benimle Evlenir misin Aşkım ?

Sen bana seni seviyorum demesen de beni çok sevdiğini biliyorum. Sen bana Allah’ımın bu dünyada bahşettiği en güzel hediyesin. Ömrüm senin olsun, son nefesim senin kollarında olsun. Benimle Evlenir misin Aşkım ?

Allah’ım sen bana dünyada ahiretimi kazandıracak huzur ve mutluluk içinde yaşayarak senin rızanın kazanan, Peygamber efendimizin şefaatine nail olacak bir eş nasip eyle. Benimle evlenir misin Sevgilim ?

Bizim evliliğimiz bir heves değil, bizim mutluluğumuz gelip geçici değil, bizim amacımız Allah’ın rızasına, Peygamber efendimizin sünnetine uygun mutlu ve huzurlu bir yuva kurmaktır. Benimle evlenir misin Sevgilim ?

Post a Comment

Daha yeni Daha eski