1900’lü yıllarda gelişen ve büyük bir ilerleme gösteren otomotiv sektörü pek çok üretici firmaya sahiptir. Bunlardan bir tanesi de Volvo olup, dünya çapında hizmet vermektedir. Peki, Volvo hangi ülkede üretiliyor? Günümüzde pek çok araç sahibi ya da otomotiv sektörü ile ilgilenen kişi, Volvo üretim yeri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. 1927 Yılında kurulan Volvo, bir İsveç firmasıdır. Volvo nerenin? Başlıklı bu yazımızda Volvo hakkında bilmeniz gereken temel konular bulunmaktadır. İşte Volvo hangi ülkenin malıdır hakkında sizi bilgi sahibi yapacak bir şablon.

volvo nerenin malı

Hangi Ülkenin: İsveç

Kurucusu: Assar Gabrielsson & Gustav Larson

Kuruluş Tarihi: 1915 (SKF Yan Kuruluş Tarihi) 1927 (Resmî)

Şehir: Gothenburg

Hizmet Bölgesi: Dünya Çapında

Alan: Otomotiv Endüstrisi

Ürün: Otomobiller

Resmi Site: www.volvogroup.com

Peki, Volvo üretimi hangi ülkeye ait? Volvo İsveç içerisinde üretilmekle beraber, yurtdışında da fabrikaları bulunmaktadır. İşte onlardan bir kısmı.

         Kanada

         Belçika

         Malezya

         Hollanda

         Çin

         Amerika Birleşik Devletleri

Volvo temel olarak kamyon, otobüs ve inşaat faaliyetleri üzerine yoğunlaşmış bir gruptur. Ancak bunun haricinde denizcilik, endüstriyel sürücü sistemleri ve finansal hizmetler de sağlamaktadır. Anlaşılacağı üzere pek çok konuda hizmet veren Volvo, oldukça başarılı bir firmadır. Zira 2016 yılında dünyanın en büyük ikinci ağır hizmet tipi kamyon üreticisi olarak seçilmiştir. Peki, Volvo hangi ülkeye satıldı? Volvo yan kuruluşlarından olan Volvo Cars ilk olarak Ford Motor Company şirketine satılmıştır. Ardından 2010 yılından bu yana Çinli Geely Holding Group aittir.


Değerli Blog Hocası okuyucuları, volvo nerenin, volvo hangi ülkenin, volvo hangi ülkenin markası, volvo hangi ülkeye ait, volvo hangi ülkenin aracı, volvo hangi ülkede üretiliyor, volvo üretim yeri, volvo hangi ülke markası, volvo hangi ülkenin malıdır, volvo hangi ülke üretiyor, volvo hangi ülkenin arabasıdır, volvo hangi ülkeye satıldı, volvo hangi ülkenin aracıdır, volvo araba hangi ülkenin, volvo hangi ülke arabası, volvo hangi ülkenin üretimi, volvo markası hangi ülkenin, volvoyu hangi ülke üretiyor, volvo markası hangi ülkeye ait, volvo patenti hangi ülkenin, volvo üretimi hangi ülkeye ait, volvo araba hangi ülkede üretiliyor gibi internet ortamında en çok aranılan Volvo ile ilgili sorulara Volvo nerenin, Volvo nerenin malı başlıklı bu yazımda bilgilerim dahilinde ve dilim döndüğünce cevap bulmaya çalıştım. Bu içeriğin sorularınıza cevap olamadığını düşünüyorsanız aramak istediğinizi belirten anahtar kelimeleri arama motorlarına yazarak sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski