Chrome Ekran Boyutu Değiştirme

Bazı nedenlerden dolayı Chrome ekranını belirli format üzerinde getirmeniz gerekir. Bu gibi konularda sağdan aşağıdan küçültme uygulaması yerine kendiniz bir boyut atayabilmek ya da cihazlara uygun boyutlara getirmek isterseniz Google Chrome eklentisi olarak yer alan Window Resizer sayesinde bunu yapmak kolay hale geliyor. Dünya geneli üzerinde 600.000 indirmeye sahip olan bu uzantı konusunda detaylara geçmeye başlayalım.

Window Resizer

Chrome web mağazası üzerinde yer alan binlerce eklenti arasında yer alan uzantının temel amacı Chrome ekranının boyutunu değiştirmek geliyor. iPhone 5, iPad gibi ürünlerin standart ekran boyut yapısına göre veya kendiniz kolayca belirleyeceğiniz ekran oranlarına göre tarayıcının ekranı değişebilmektedir.

chorme ekran boyutu değiştirme

İnternet adresinizin tasarımı üzerinde ya da eklediğiniz yazılarda yapılacak olan düzenlemelerin sadece sizin bilgisayarınızda ne şekilde göründüğünü bilmeniz yeterli bulunmayabilir. Bu tip sorunlarda console üzerinden görüntüleme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak konsolu açarak yukarıdan ayar yapmak sizi biraz uğraştırabilir. Bununla beraber Console üzerinden boyut değişikliği gerçekleştirirken sadece internet adresinizin ölçütleri değişmektedir. Direkt tarayıcı üzerinde değişiklik yapmak ise daha sağlıklı olabilmektedir. Windows Resizer Google Chrome eklentisi de işte tam bu alanda yardım etmektedir.

Window Resizer Ayarları

Eklentinin en sevilen özellikleri arasında kişiselleştirebileceğiniz ayarların yer almasıdır. Uzantının simgesine tıklayarak “Setting” bölümüne giriş yaparak ayarlar kısmına gidebilirsiniz.

Ayarlar sekmesinde simgeler için oluşturulan şablonları kolayca değiştirebilir, eklentide bulunan default resizeların göstergelerini sizde kişisel hale getirebilirsiniz.

Presents sekmesinde çok sık kullandığınız bazı boyutlar bulunuyorsa bunları defaultlar arasına anında yerleştirebilirsiniz. Bu sayede her seferinde boyut atamanıza gerek kalmadan, tek bir buton ile işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Hotkeys sekmesi devamlı olarak simgeye tıklayarak işlem gerçekleştirmek istemiyorsanız klavye kısayolları oluşturarak işlemlerinizi kolay duruma getirebilirsiniz.

iPhone, iPad ya da diğer mobil cihazları kullanmaya devam eden birisi iseniz ve bir makale, yazı okumanız sırasında bu cihazları kullanıyorsanız bilgisayarın karşısına geçtiğiniz zaman de aynı düzeni yakalamayı düşünürsünüz. Window Resizer ile cihazınızın ebat durumlarına göre ayarlama gerçekleştirerek internet adreslerinin düzenini alışkanlıklarınıza göre düzenleyebilir ve daha rahat şekilde işleminize devam etmenizi sağlamaktadır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir