Google Search Console Doğrulaması Artık Çok Daha Kolay!

Web dünyası içerisinde yer almak isteyen herkes için Google Search Console son derece önemli bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde web sitenizin Google arama sonuçlarında ne şekilde yer aldığını belirlemeniz de sağlanır. Bu noktada da yapmanız gereken Google Search Console kullanarak siteniz içeriğine Google uygulamasının ulaşıp ulaşamadığını belirlemedir.

google-search console doğrulaması

Hangi sorguların sitenizin arama motorlarında görünmesin sağladığını belirlemesinde Google Search Console size yardımcı olur. Bu sayede de web sitenizin Google arama motorunda üst sıralara çıkabilmesi için ne gibi uygulamalar almanız gerektiği bilgisine de sahip olabilirsiniz.

Google Search Console Nedir?

Site trafiğinin analiz edilmesinde Google Search Console kullanılır. Bu sayede de sitenizin daha fazla ziyaretçiye sahip olması için yapılması gerekenler analiz edilir. Google Search Console uygulaması aynı zamanda sitesinin daha temiz bir yapıda olmasını isteyenler için de kullanılır. Ayrıca günümüzde mobil siteler de hızla artar. Web sitesi sahipleri aynı zamanda sitesinin mobil hale gelmesine de yardımcı olur. Bu noktada da Google Search Console uygulaması ile sitenizin mobil cihazlar tarafından da sorunsuz bir şekilde takip edilip edilmediğinin bilgisine sahip olabilirsiniz. Bu nedenle de tüm web site sahiplerinin internet dünyasında kalıcı bir yere sahip olması için Google Search Console uygulamasını kullanması önerilir.

Google Search Console Doğrulaması

Google Search Console uygulaması insanların ihtiyaçlarını daha kolay karşılamak için doğrulama konusunda bir takım yenilikler içerisine gitti. Google Search Console uygulamasını yapmak için öncelikle bir mülk onayı yapılması gerekir. Mülk onayının yapılması ise kişileri fazlası ile uğraştıran bir uygulamadır.

Mülk onayı iki farklı yöntem ile gerçekleşir. Her iki yöntem de kişileri fazlası ile uğraştırır. Bu nedenle de Google Search Console uygulamasında bu alanda yenilikler sundu. İnsanların mülk doğrulama ile fazla uğraşması da bu sayede engellendi.

Google Search Console uygulamasındaki son yenileme ile artık mülk doğrulama işlemleri otomatik bir şekilde yapılır. Google Analytics üzerinde yer alan mülkler otomatik olarak da Google Search Console doğrulama yapılacak. Bu sayede de vakit kaybeden mülk doğrulama işlemlerinden kurtulabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir