Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır
Son yılların en popüler ürünleri arasında gösterilen ve başta cilt sorunları olmak üzere pek çok sağlık sorununa yardımcı hametan krem, içinde bulundurduğu etken maddeler ile derinizde oluşan yara ve yanıkların baş düşmanıdır. Her cilt tipine uygun olması ile ön plana çıkan ve rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu ürün hakkında pek çok detayı, içeriğimizde bulabilirsiniz.

Hametan Krem Nedir?
Amerika’nın Orta Florida ve Teksas eyaletlerinde yetişen hamamelis virginiana bitkisini etken madde olarak alan, ve bu anlamda özgün yapısı ile ön plana çıkan Hametan krem, ülkemizde sıkça duyulan bir üründür. Hamamelis virginiana, halk arasında cadı fındığı olarak da bilinmektedir. Amerika’nın tarihi ile eşleşen bir isme sahip olmasından dolayı cadı fındığı denilen bu etken madde, krem içinde uygun şartlarla birleşince birçok deri ve cilt hastalığının önüne geçmektedir.
Hametan krem nedir? sorusuna ikinci bir cevap olarak da içinde barındırdığı bu etken maddenin doku büzücü etkisinden faydalanarak yanık, yara, iltihap ve kesik gibi cilt sorunlarının üstesinden gelen bir ürün olarak ifade edebiliriz.
hametan krem nedir

Hametan Krem Ne İşe Yarar?
Bu tarz bir ürünü kullanmak için başlı başına bir sebebiniz olmalı. Hametan krem, günlük hayatta karşınıza çıkabilecek sorunlarda direkt olarak kullanılabilirken, bazı sağlıksal sorunlar için doktor kontrolü ile kullanılması gerekebilir. Aşağıda listelediğimiz maddeler özelinde hametan krem ne işe yarar sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Cildi Yeniler ve Canlı Tutar
Kadınlar başta olmak üzere tüm bireyler, özellikle yaş ilerledikten sonra ciltlerindeki ölü derinin atılmasını ister. Dış görünüşlerine önem verenler, yüz veya diğer cilt bölgelerinin canlı durması gerektiğine inanır. Hametan krem cilde faydaları bakımından cildi yenileyici bir özelliğe sahiptir. Bu sayede derinizi canlı tutar ve hem estetik açıdan hem de dış çevreden oluşabilecek deri rahatsızlıklarının önüne geçer.

Yara İzlerini Yok Eder
Yaşadığınız bir durumdan dolayı derinizde oluşan yara izleri kimi zaman kalıcı özellik gösterebilir. İnsandan insana değişen bu durum için hametan cilde faydaları arasında yer alan yara izlerini yok etme özelliği yardımcı olacaktır. Cadı fındığının dokuları büzmesi özelliğini etkin şekilde bu kremde bulabildiğimiz için yara izleri de hızlı şekilde yok olur. Tabi bu yaraların derecesine göre yorum yapmak da çok önemlidir. Ciddi kazalar sonucu oluşan izler, derinin çok derinlerine kadar indiği için %100 olarak bu kremden fayda sağlarsınız diyemeyiz.

Cilt Tonunu Dengeler
Özellikle yüzüne çok önem gösteren kişiler, cilt tonlarının dengeli olmasını ister. Güneş veya lekelerden dolayı değişen cilt tonunu dengelemek için hametan kullanılabilir. Yaşlanma ile başlayan vücuttaki koyu, kahverengi lekelerin azalmasında etkisi olan bu ürün için düzenli kullanım büyük önem taşır. Birkaç seferlik kullanımın ardından cilt tonunuzun dengelenmediğini gördüğünüzde hayal kırıklığına uğramayın. İçinde bulunduğu etken maddelerin derideki pigmentlere etki etmesi birkaç gün değil, uzun bir süreç alır ve düzenli şekilde kullanım ile hametan krem cilt tonunu dengeler.

Yanık Tedavisinde Kullanılır
Temelde iki tip yanık çeşidine etki eden bu ürünün özellikle güneş yanıkları karşısında büyük bir etkisi olduğu söylenebilir. Öğle saatlerinde çok fazla dışarıda güneşe maruz kalıyorsanız veya yazın yaşadığınız güneş yanıkları sizi rahatsız ediyorsa hametan yanık kremini kullanabilirsiniz.
Ütü, tencere, fırın ve benzeri pek çok sebep üzerinden gelen yanıkların tedavisinde de hametan etkilidir. Fakat yanıklarda bulunan derecelendirme dikkat edilmeli ve çok ciddi yanıklar için muhakkak doktora başvurularak bilgi alınmalıdır. Küçük çapta yanıklarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Roaccutane Tedavisinde Etkilidir
Roaccutane tedavisi, özellikle yüz bölgesinde sivilce olanların başvurduğu ve uzun bir periyodu kapsayan, karaciğeri de derinden etkileyen bir tedavi yöntemidir. Belirli bir süre boyunca uygulanan bu tedavi sırasında yüzünüz ve cildinizin diğer bölümleri aşırı derecede kuruyacaktır. Dudaklarınızın bile kuruduğu bu dönemde hametan nemlendirici kremi kullanarak, kuru cildinizi nemlendirebilir ve dışa karşı hassaslığını minimize edebilirsiniz.

Cilt Morluklarında Kullanılabilir
Gündelik hayatınızda, evinizde veya iş yerinizde karşılaştığınız kapıya çarpma, bir eşyaya vurma vb. gibi durumlar sonucu oluşan morarmaları hızlı şekilde ortadan kaldırmak için hametan krem kullanabilirsiniz. Ana faydası bu olmasa da, içinde bulunduğu etken maddeler ile dolaylı yoldan cilt morluklarında kullanılmaktadır.
hametan krem ne işe yarar

Hametan Krem ile Uygulanan Tedaviler
Yukarıda genel olarak anlattığımız hametan krem faydaları konusunu burada ana başlıkları ile özetleyeceğiz. Bu sayede spesifik olarak hangi konuda faydaları olduğunu görebilirsiniz.
Egzama Tedavisi: Hastalıkla baş etmeye çalışan kişileri zorlayan egzama, bir deri rahatsızlığıdır. Saç, yüz ve göğüs bölgesinde sıklıkla görülen egzama tedavisinde kullanabilirsiniz.
Pişik Tedavisi: Başta bebekler ve küçük yaştaki çocuklar olmak üzere tüm insanlarda görülebilen pişik, hızlı şekilde müdahale edilmediği süre sizi rahatsız eder. Pişik tedavisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yanık Tedavisi: Yukarıda da detaylandırdığımız üzere 1. ve 2. derecedeki yanıklarınızda hametan yanık kremi kullanmanızı öneririz. Fakat daha ciddi yaralarda etkisi yeterli düzeyde olmamaktadır.
Sivilce Tedavisi: Gençlerimizin büyük belası olan sivilce beraberinde getirdiği yara izleri ile bizlerin canını sıkıyor. Düzenli kullanım ile sivilce oluşumunu engelleyebilir ve mevcut sivilce – aknelerin hızlı şekilde yok olmasını sağlayarak yara izlerini ortadan kaldırır. Fakat ilk kullanımda sivilcelerinizin arttığını görebilirsiniz. Düzeni bozmadan devam ettiğinizde faydasını hissedeceksiniz.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?
Son olarak hametan krem kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Şu ana kadar anlattığımız ve birçok faydasını gördüğümüz kremi kullanmadan önce doktora danışılmasını tavsiye ediyoruz. Kullanımında ise öncelikle, uygulanacak bölgenin steril hale getirilmesi yani güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Ardından, kremden alacağınız nohut tanesi büyüklüğündeki parçayı, ilgili bölgeye sürülmeli ve iyice yedirilmelidir. Bundan sonraki işlemde ise uygulandığı bölgeyi kapatmayın, açık şekilde bırakın. Bölgenin hava alması ve kremin iyice nüfuz etmesi gerekiyor. Bu şekilde ürünü kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir