Madecassol Merhem Nedir, Ne İşe Yarar?

Cilt sorunlarında kullanımı tavsiye edilen ve dünyanın pek çok bölgesinde aktif olarak kullanılan Madecassol merhem ile, birçok deri hastalığının önüne geçebileceğinizi biliyor musunuz? Günlük hayatımızda sık sık kullanma ihtiyacı duyduğumuz ve yan etkilerinin minimum düzeyde olmasından dolayı gönlümüzü rahatlatan Madecassol merhem nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? gibi sorulara cevap verdik.
madecassol merhem ne işe yarar

Madecassol Merhem Nedir?
Neredeyse tüm eczanelerde bulunması dolayısıyla rahatlıkla ulaşılabilen Madecassol merhem nedir? sorusuna cevap olarak, cildi onaran, yenileyen ve yaraları ortadan kaldıran bir medikal ürün diyebiliriz. Kendini diğer merhem ve kremlerden ayıran en önemli özelliği Centella asiatica ismi verilen etken maddeye sahip olmasıdır.
Centella asiatica, piyasadaki kremler bakımından sadece Madecassol’da bulunan ve cilt sorunlarının çözümünde kullanılan bir bitkisel maddedir. Bu maddenin tüm özelliklerini bu merhemden rahatlıkla alabilirsiniz.

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar?
Ürün ve etken maddesi hakkında net bilgiye sahip olduktan sonra, işe yaradığı koşulları değerlendirmek gerekir. Madecassol cilt merhemi, genetik olmayan, sonradan oluşan neredeyse tüm cilt sorunlarının önüne geçebilen, etkisini azaltabilen bir üründür. Aşağıda da detaylı şekilde Madecassol merhemin özelliklerini aktardık.

Yara İzlerinizi Ortadan Kaldırır
Küçük çapta yara izleri, beklenmedik ve oldukça basit sebeplerden ortaya çıkar ve bir ömür boyunca cildimizde taşımak büyük bir rahatsızlık verir. Madecassol yara merhemi, Centella assiatica üzerinden aldığı özelliği ile yara izlerinin azalmasında ve kimi izlerin tamamen ortadan kalkmasında etkilidir. Derine çok fazla inmemiş ve doktor kontrolünde sorun görülmeyen yaraların tedavisinde büyük başarılara imza atmış kremdir.

Yanık İzlerinizi Ortadan Kaldırır
Birinci veya ikinci derece yanık izlerinin ciltten silinmesinde, minimize edilmesinde etkin olarak kullanılan Madecassol merhemi faydaları bakımından da yanık izlerinde ön plandadır. Fakat asıl görevi yanıkların hali hazırda iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır. Normal şartlarda birkaç hafta içinde iyileşeceği öngörülen yanıkların birkaç gün içinde aynı düzeye gelmesini sağladığı görülmüştür.

Sivilce İzlerinizi Ortadan Kaldırır
Genel olarak sivilce ilacı olarak görülmese de dolaylı şekilde sivilceli insanların kullandığı bu ürün, sivilce izlerinizi ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir. Madecassol sivilce merhemi kullanımı ile, mevcut aknelerin hızlı şekilde yok olması ve beraberinde oluşan izlerin kısa süre içinde ortadan kalkması görülmektedir.

Madecassol merhem, sivilce tedavisinde düzen istemektedir. Birkaç günlük kullanım sonrasında işlemi bırakmanız dahilinde sivilceleriniz daha da artış gösterebilir. Nemlendirici özelliği ve gözeneklere olan etkisinden dolayı; temel görevi ciltteki yağlı – akneli bölgelerden iltihapları almak ve yok etmektir. Fakat düzensiz kullanımda iltihaplar doğru şekilde ortadan kalkmayacağı için kısa sürede daha fazla sivilcelenmeye sebebiyet verebilir. Bu sebepten Madecassol merhemin cilde faydaları arasında görülen sivilce için düzenli kullanım şarttır.

madecassol merhem faydası

Nemlendirici Özelliği Bulunur
Özellikle kadınlar, vücutlarının nemlendirilmesine büyük önem gösterir. Parlak ve nemli ciltlere karşı olan ilgiden dolayı nemlendirici kremler kullanılır. Madecassol nemlendirici kremi de bu özelliği tam olarak kullananlara göstermektedir. Yüzünüze, ellerinize, kolunuza ve diğer uygun cilt bölgelerinize nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Yaraların Onarılmasına Yardımcıdır!
Girdiğiniz bir ameliyat sonucunda vücudunuzun bir bölümünde ameliyat yarası kalabilir. Kesiklerden dolayı oluşan bu yaraların onarılmasında Madecassol merhem kullanılması önerilir. Fakat, gerekli tıbbi müdahalenin yapılması ve yaranın kapatılması şarttır. Açık yaralara uygulanan krem, çok büyük rahatsızlıklara sebep verebilir. Bu yüzden ameliyat sonrası yaralarda kullanmak için muhakkak doktorlara başvurmalısınız.

Madecassol Merhem Nasıl Kullanılır?
Madecassol merhem faydalarını aktardıktan sonra kullanım talimatları hakkında bilgi vereceğiz. Hali hazırda tek başına da işe yaradığı durumlar için kullanılsa da, daha etkili şekilde kullanmayı düşünenler için bazı karışımlar oluşturmak da mümkündür.
Madecassol Kullanım şekli: Açık olmayan yara, genital bölge dışı, göz çevresinin harici bölgelerinde kullanabileceğiniz ürün için, uygulanacak bölgeyi temizlemeniz ve steril hale getirmeniz gerekir. Ardından bir nohut büyüklüğünde alacağınız kremi ilgili bölgeye sürün ve güzel şekilde derinize yedirin.
DİKKAT:
Göz çevresinde veya yumuşamaya yatkın dokular üzerinde bu krem veya karışım kullanılmamalıdır.
Madecassol mehemi hamilelik döneminde kullanılabilen bir merhem ürünüdür. Fakat o süreçte metabolizmanız farklılık gösterebileceği ve hassas hale geleceği için kullanımdan önce muhakkak doktora danışılmalıdır.
İyileşmemiş bir enfeksiyon veya açık yara var ise bu krem kesinlikle kullanılmamalıdır. Deri sorunlarına, izlerin geçmesine yardımcı olan bu ürün aktif şekilde kan ile temas etmemeli ve iç yapınıza karışmamalıdır.

Konuyla alakalı başka yazılarımız olan madecassol ve madeleb arasındaki fark ile madefix ve madecassol krem arasındaki fark adlı içeriklere de göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir