Pinterest Kullanarak SEO Çalışmalarınızı Destekleyin

Sosyal resim paylaşım web sitesi olan Pinterest SEO çalışmalarında kullanıldığı zaman kullanıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu yazımızda SEO çalışmalarında Pinterest uygulamasından nasıl yararlanabileceği ve Pinterest sitesi ile ilgili detaylara yer vereceğiz.

pinterest seo

Pinterest Nedir?

Eğer pinterest nedir diye merak ediyorsanız popülerliği her geçen gün artan sosyal bir medya mecrası olan Pinterest, Google Plus LinkedIn gibi sosyal medya pazarlamasında oldukça faydalı çalışmalar yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Pinterest Kullanımının Faydaları

  • İlginç ve dikkat çekici bir platformdur.
  • Telif hakkı sorununu aşabilmiş bir sosyal medya mecrası olarak hizmet vermektedir.
  • Sadece beğenilen ve hoşunuza giden çalışmaları düzenleyip o çalışmalardan oluşturduğunuz panoları paylaşmanızı sağlamaktadır.
  • Kullanımı kolay, görsel olarak kullanıcının dikkatini çeken ve kullanıcı dostu bir platform olarak hizmet vermektedir.

Pinterest’in SEO Çalışmalarındaki Rolü

Pinterest kullanışlı bir imleme tekniği olarak servis sunmaktadır. Buna örnek olarak herhangi bir site üzerinden pinlenen bir yazı ya da resmi alıp paylaşırsanız Pinterest bu işlemde bir SEO aracı olarak kullanılmış olmaktadır. Böylelikle sitenizdeki görsellerin paylaşıldığı bu sistem ile kullanıcılar tarafından ziyaret edilerek sitenize direkt trafik çekmekte hem de problemsiz görsel yayınlama ve alıntılama kolaylığı sağlamaktadır. Böylelikle pinterest seo alanında oldukça yararlı, pratik ve kullanışlı bir araçtır.

Pinterest SEO Çalışmalarında Nasıl Kullanılır?

SEO çalışmalarınızda pinterest kullanmak isterseniz kullanımı oldukça kolaydır. Bunun için Pinterest’e bir e – mail formu göndermeniz yeterli olacaktır.

  1. Yüzlerce Konu Hakkında Görsele Erişebilirsiniz

Pinterest üzerinde veriler, grafikler, formlar ve daha pek çok konuda görsel paylaşımlarda bulunabilir ve başkalarına ait paylaşımları inceleyebilirsiniz. Böylelikle sitenize her konu ve kategoride pinleyebileceğiniz pek çok görsele ulaşmış olursunuz.

  1. Bulduğunuz Görselleri Pin It Butonu İle Paylaşabilirsiniz

Sitenize ekleyeceğiniz pinterest görselleri için “Pin It” butonunu kullanabilirsiniz. Yine paylaşacağınız sitenizi seçerek görseli sitenize pinleyebilirsiniz. Pinterest üzerinden paylaştığınız pinleriniz ne kadar başarılı ve dikkat çekici olursa o kadar çok “RePin” sahibi olabilir ve yorum alabilirsiniz. Böylece resimleriniz üzerinden sitenize yönlendirilen pek çok kullanıcı ile iletişime geçebilir ve sitenizin optimizasyonunu güçlendirerek SEO çalışmalarınızı pinterest görselleri ile pekiştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir